Blog

#2 Nezávislá nakladatelství – Medusa, Dauphin

autor: | 8. 5. 2023 | Nezávislá nakladatelství

Medusa

Mladé nezávislé nakladatelství Medusa se zaměřuje na horor, fantastiku, podivno a erotiku. Představuje českým čtenářům syrovou lyriku, brutální upřímnost a mistrné vypravěčství v pečlivě vybraných titulech těch nejlepších světových autorů a autorek. Samozřejmostí je skvostný překlad. Nakladatelství založil a vede jej Roman Tilcer, cenami ověnčený a neskutečně pilný překladatel. Pokud hledáte opravdu ojedinělé tituly, hledejte u Medusy. Na jejich stránkách se můžete přihlásit k odběru novinek, nakupovat knihy či podpořit chod nakladatelství. Letos by měla vyjít třetí kniha.

> Anya Martin Tráva

Čvachtavá romantika, nebo bažinatý horor? První kniha nakladatelství Medusa je skvělým vstupem do žánru new weird. 

> Livia Llewellyn Ta, co jde první

Máte den naprd? Cítíte se méněcenní, štvou vás autority a nejradši byste někoho pobodali? Ideální situace pro čtení další kapesní knížky, která se jen letmo dotýká mýtu Cthulhu.

www.knihymedusa.cz


Dauphin

Nakladatelství Dauphin, sídlící v zapadlé vesničce Podlesí nedaleko Starého Města pod Landštejnem, se prezentuje jako nakladatelství kvalitní literatury. Podobné vinnému sklepu s víny, o nichž jste pouze slyšeli a nikdy neochutnali. Dauphin se snaží zprostředkovat českému literárnímu publiku zralé plody literatury nejen z oblasti poezie, filozofie či surrealismu. 

Za tímto vskutku malým a nezávislým nakladatelstvím stojí Daniel Podhradský, výrazná to postava na české literární scéně, jenž je členem i tzv. Cechu malých nakladatelů. 

„Kdo čte více, krade méně!“

> George Steiner – Na Modrovousově hradě

Hutná esej, která se zaměřuje na zkoumání podstaty kultury v západní společnosti. Odkrývá mimo jiné znepokojující souvislosti mezi kulturním barbarstvím a civilizační vyspělostí. Konkrétně jde o to, že holocaust není možné chápat jen jako exces, nýbrž jako doprovodný jev samotné modernity. 

> Platonov – Čevengu​r

Román pojednávající o esenci komunismu v jeho všech možných odstínech. Na jedné straně je „pochvalně“ vykreslen, na druhé straně čím více je zřejmé, oč v komunismu jde, představuje v reálném světě nedosažitelnou, absurdní a nerealizovatelnou ideu. 

> Malaquais – Deník běžence

Popis dvouletého období čekání běžence židovského původu, kterému hrozí smrti, na možnost vycestovat z Evropy​. Poté, co se mu to s jeho ruskou přítelkyní podaří, obsadí německé vojsko neokupovanou část Francie. 

www.dauphin.cz


Autoři: Ela Prokopová a Gilbert

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

Nakladatelství Pavel Mervart sídlí v Červeném Kostelci a Hradci Králové. Zaměřuje se na odborné publikace z antropologie, filosofie, historie, biologie, ale současně vydává i beletrii, poezii či křesťansky orientovanou literaturu. Glen Emery – Žízniví psi....

#4 Nezávislá nakladatelství – Analogon, Adolescent

#4 Nezávislá nakladatelství – Analogon, Adolescent

Analogon Analogon není samo o sobě nakladatelství, které by šlo zařadit po bok ostatních z této minisérie, neboť je českou surrealistickou revue, k níž patří i knižní Edice Analogonu. Tato revue navazuje na tradici ineditních sborníků z 50. let, kterou založil...

#3 Nezávislá nakladatelství – Studio RUBATO, Trystero

#3 Nezávislá nakladatelství – Studio RUBATO, Trystero

Trystero Nezávislé nakladatelství Trystero se zaměřuje na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou tvorbu. „Impuls k založení nakladatelství byl ten, že jsem chtěl číst komiksy, které tady nejsou, a otestovat si, jestli je tady dostatek lidí, kteří by...