Blog

#6 Nezávislá nakladatelství – wo-men, Verzone

autor: | 22. 1. 2024 | Nezávislá nakladatelství

wo-men

Toto malé nezávislé artové nakladatelství se věnuje menšinovým, tabuizovaným tématům.  Založila ho v roce 2012 literární dokumentaristka Barbora Baronová. Každá kniha z dílny nakladatelství je malým uměleckým dílem, proto není divu, že získaly několik domácích i zahraničních ocenění (mimo jiné Magnesii Literu či Nejkrásnější českou knihu roku).

Baví nás dělat knihy ambiciózní svým obsahem i vzhledem.

Intimita

Jedná se o umělecký projekt s výpověďmi šesti žen. Stylizovaný umělecký literárně-fotografický dokument. Napsala Barbora Baronová a nafotila Dita Pepe.

Proč jsme tak naštvané

Kniha Šárky Homfray se skládá ze dvacetičtyř esejů popisujících společenské postavení žen v České republice. Na paškál si bere genderové rozdíly v různých institucích od školy, přes vědu a politiku až ke zdravotnictví.

Toho dna se dotýkám už málo

Autorky Martina Lupínková a Lenka Chánová přinášejí příběhy lidí se zkušeností s poruchami příjmu potravy, kteří se zotavili nebo uzdravili.

Verzone

Nakladatelství Verzone má velmi zajímavé směřování: vydává umělecké monografie, čínskou moderní literaturu a knihy pro děti. Stojí za ním Veronika Benešová Hudečková, která je na české knižní scéně takovou superženou. Kromě nakladatelství Verzone vede totiž i výběrové pražské knihkupectví 2 veverky a je spoluzakladatelkou Asociace malých nakladatelů a knihkupců (AMANAK), která bojuje za českou bibliodiverzitu. I kdybyste Veroniku probudili o půlnoci, doporučí vám knihu na míru.

Vydáváme knížky, které nás samotné těší číst.

Silné a křehké

Autorská kniha Zdeňky Štěpánové, která vznikla jako diplomová práce. Jde o obrazové převyprávění slavných ženských románů Rozum a cit, Jana Eyrová a Malé ženy v něžných ilustracích.

Edice Xin

Jedinečný počin na českém knižním poli: edice, která představuje moderní čínskou literaturu českému čtenáři. Doporučujeme vaší pozornosti.

Jak Eda ke kompostu přišel

Za dětské knihy nemůžeme nevzpomenout ekologické evangelium podle mimozemšťana. Modrá knížka o zeleném mimozemšťanovi, žlutém kontejneru a zvětšující se skvrně. Také tu ale najdete Himalájské, švédské nebo chorvatské pohádky.

Spoluautorství: Ela Prokopová a Gilbert
Zdroje obrázků: eshop.by-wo-men.com/www.verzone.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

#7 Nezávislá nakladatelství – Baobab, Meander

#7 Nezávislá nakladatelství – Baobab, Meander

Baobab Baobab je rodinné nakladatelství, které dávno už není malé. Stojí za ním dvojice Juraj a Tereza Horváthovi. Zaměřují se především na ilustrované knihy pro děti, najdete tu ale i překladové knihy, zahraniční klasiky, detektivku i „výtvarné vylomeniny“....

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

Nakladatelství Pavel Mervart sídlí v Červeném Kostelci a Hradci Králové. Zaměřuje se na odborné publikace z antropologie, filosofie, historie, biologie, ale současně vydává i beletrii, poezii či křesťansky orientovanou literaturu. Glen Emery – Žízniví psi....

#4 Nezávislá nakladatelství – Analogon, Adolescent

#4 Nezávislá nakladatelství – Analogon, Adolescent

Analogon Analogon není samo o sobě nakladatelství, které by šlo zařadit po bok ostatních z této minisérie, neboť je českou surrealistickou revue, k níž patří i knižní Edice Analogonu. Tato revue navazuje na tradici ineditních sborníků z 50. let, kterou založil...