Blog

#3 Nezávislá nakladatelství – Studio RUBATO, Trystero

autor: | 19. 6. 2023 | Nezávislá nakladatelství

Trystero

Nezávislé nakladatelství Trystero se zaměřuje na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou tvorbu. „Impuls k založení nakladatelství byl ten, že jsem chtěl číst komiksy, které tady nejsou, a otestovat si, jestli je tady dostatek lidí, kteří by měli podobný vkus a byli ochotní sáhnout do peněženky a komiksy si kupovat,“ vysvětluje zakladatel Martin Svoboda. Vydávají díla, která testují hranice vyprávěcích norem a nabourávají mainstreamovou tvorbu. Každému titulu se opravdu pečlivě věnují, a to od překladu přes grafiku až po kvalitní materiály a knihařské zpracování. 

> Dívka jménem Patience

Komiks, který stírá hranice mezi realitou, fantazií a šílenstvím. Mnohovrstevnaté vyprávění plné psychadelických barev je vizuálně extravagantní. Přidejte nečekané těhotenství, cestování časem, vraždění a máte 1. titul nakladatelství.

> Náraz 

Vraždící kalhotky, mluvící pes, rozkošná Rosie a traktor nekorektního humoru. Někteří tvrdí, že to Trystero s tímhle titulem přepísklo. Nemyslím si. 

> Gipi: Země potomků 

Černobílé dystopické putování dvou dospívajících bratrů napříč zamořenou krajinou se táže: Má cenu řídit se morálním kompasem i po apokalypse? 

www.trystero.cz


Studio RUBATO

Nakladatelské studio RUBATO založil v roce 2010 Petr Januš a Jaroslav Tvrdoň. Jejich společným záměrem bylo zpřístupnění hodnotné, náročné, osvěžující a intelekt povzbuzující literatury. Toto pražské nakladatelství se především zaměřuje na prózu a esejistiku. Na jejich webu nechybí eshop, přehled vydaných titulů a možnost odebírat jejich newsletter. 

> Prassinos – Tvář s lehkým záchvěvem trápení

Kniha „Alenky surrealistů“ pojednává o znuděné ženě, která je provdána za vědce s umělým mozkem. Ten vypovídá svou funkci a dočasně vrací muži identitu. Pokus o jeho opravu začíná v doprovodu specifického humoru, na hraně reality a imaginace. 

> S.d.Ch. – Sekundární trilogie

Dílo originálního českého prozaika, dramatika, kolážisty, skladatele, textaře a lídra kapely Ruce naší Dory. Sekundární trilogie patří spolu s Nouzové Imitatio Christi a Studenou vlnou k prozaickým počinům. Pojednává o funerálních snech a zpracovává letní deník existenciální liturgie.

> Crevel – Moje tělo a já

Kniha jednoho z představitelů meziválečného surrealismu, v níž její autor bilancuje a s naprostou upřímností se zamýšlí nad vlastním životem.

www.rubato.cz


Autoři: Ela Prokopová a Gilbert

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

#7 Nezávislá nakladatelství – Baobab, Meander

#7 Nezávislá nakladatelství – Baobab, Meander

Baobab Baobab je rodinné nakladatelství, které dávno už není malé. Stojí za ním dvojice Juraj a Tereza Horváthovi. Zaměřují se především na ilustrované knihy pro děti, najdete tu ale i překladové knihy, zahraniční klasiky, detektivku i „výtvarné vylomeniny“....

#6 Nezávislá nakladatelství – wo-men, Verzone

#6 Nezávislá nakladatelství – wo-men, Verzone

wo-men Toto malé nezávislé artové nakladatelství se věnuje menšinovým, tabuizovaným tématům.  Založila ho v roce 2012 literární dokumentaristka Barbora Baronová. Každá kniha z dílny nakladatelství je malým uměleckým dílem, proto není divu, že získaly několik domácích...

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

#5 Nezávislá nakladatelství – Pavel Mervart, Pulchra

Nakladatelství Pavel Mervart sídlí v Červeném Kostelci a Hradci Králové. Zaměřuje se na odborné publikace z antropologie, filosofie, historie, biologie, ale současně vydává i beletrii, poezii či křesťansky orientovanou literaturu. Glen Emery – Žízniví psi....