Blog

Magorský oživlý kalhotky na koksu

autor: | 24. 10. 2022 | Recenze a pozvánky

Přiznám se, že komiksy moc nečtu. Vůbec neumím udržet pozornost u jednoho okénka a nepřeskakovat k nejlákavějšímu vizuálu na stránce. Přesto vždycky podpořím vznik komiksu, pro který se rozhodlo nakladatelství Trystero. Podivnější tituly nenajdete široko daleko. Fakt, stačí si přečíst anotace dosud vydaných knih (třeba Mrakobití: Trpí snad na světě někdo víc než Prasan? Napůl člověk, napůl vepř, protlouká se životem a schytává rány ze všech stran. Osud tomu ovšem chce, aby se vydal na cestu za osvícením.). 

Ale já chci mluvit o Nárazu, zatím posledním zářezu nakladatelství (vyšlo 25. března 2022). Nenechte se svést růžovým nápisem na obálce, mrkněte se pod něj: trojice hlavních hrdinů fakt není v pohodě. A ano, vidíte správně, jeden z nich jsou kalhotky. Seznamte se: Rosie, Denton a Bradley, nebo spíš kráska, která pašuje drogy v psovi, jemuž bylo souzeno už jen uspání, a magorský kalhotky, který jsou zhruba od půlky komiksu na koksu. 

Tohle není Čtyřlístek, i když pinďu vám tam ukážou. Tohle není Batman, ale spíš něco, co se odehrává v hlavě Jokera. Tohle je komiks pro otrlé – krev, sperma, drogy, vraždění, tohle všechno tam najdete v míře nezměrné. K tomu černý humor, nekorektnost, kam se podíváš, lascivita až na půdu. Jenže to by to nebylo Trystero, aby komiks neměl přesah – všechno to násilí, sex a drogy tu nejsou bezdůvodně, ačkoli jsou fakt dohnaný až za hranu, jsou tu proto, aby kritizovali společnost. Pro jedince náchylné k přemýšlení to může být těžké sousto. Ne nadarmo je komiks určen jedincům starším 18 let. 

Troufnete si?

Autorka: Ela Prokopová

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

Snění se s NaNoWriMo změní!

Snění se s NaNoWriMo změní!

Píšu do šuplíku a trhám své texty, protože nevěřím mámě, že se jí líbí. Taky se v tom vidíte? Konec románům, básničkám i bichlím, které musíte tahat každé ráno do autobusu! Co napsat novelu za třicet dnů? A zrovna listopad je pro pisálky jako dělaný. Není to jen...

Víte, co jsou kvizoni?

Víte, co jsou kvizoni?

Kvizon je zvíře, které obývá prérii a je samo o sobě dosti hloupé, avšak telepatickým propojením s ostatními jedinci ve stádu dokáže dosáhnout inteligence až nadlidské. Taky okupuje titul knihy Jakuba Němečka: Na lovu kvizonů.  Tahle povídková knížka je fakt prcek...